W słoneczną niedzielę 2.10.2022 r. grupa opolskich działkowców pojechała autokarem na jednodniową wycieczkę do Arboretum w Wojsławicach na XIII Festiwal traw i kwiatów jesieni. Był to kiermasz jesiennych roślin połączony z wieloma atrakcjami. W wycieczce uczestniczyli działkowcy z Naszego ogrodu ROD „Brzeg” w Brzegu Pani Władysława Wrzalik członek Zarządu ROD i Pani Genowefa Gawron Przew. Komisji Rewizyjnej.

W programie kiermaszu była wystawa florystyczna “Kolorowy zmierz lata” oraz wystawa fotograficzna “Szumem malowane” Michała Jezierskiego. Odbył się także pokaz mody strojów historycznych pt. “Moda przeplatana jesienią” z Pracowni Kostiumów i Dekoracji w Bielawie oraz kompozycji florystycznych Jolanty Supel.

Oprócz kiermaszu, na którym zaopatrzyliśmy się w wiele ciekawych roślin – cebul, bylin, krzewów i traw, do upiększenia naszych działek, każdy kto miał siły mógł uczestniczyć w spacerze z przewodnikiem pn. “Bylinowe 4-pory roku – jesień i zima” lub indywidualnym zwiedzaniu Arboretum. Była to swojego rodzaju koloroterapia czy terapia kolorem, które ma terapeutyczny wpływ na nasz nastrój.

Zachwyceni pięknem przyrody oraz zaopatrzeni w unikatowe okazy roślin w godzinach wieczornych wrócili działkowcy pełni wrażeń do swoich domów.